Co zwiększa funkcjonalność stołów biurowych? 4 rozwiązania

Stoliki biurowe w różnych wariantach mogą stanowić cenne uzupełnienie wyposażenia biura, recepcji czy sali konferencyjnej. Jednak pod względem konstrukcyjnym mocno się one między sobą różnią, więc warto zwracać uwagę na elementy potencjalnie zwiększające ich użyteczność.

Regulacja wysokości

Stoliki i stoły biurowe mogą mieć regulowaną wysokość. Stosuje się tu kilka typów mechanizmów, które pozwalają z mniejszą lub większą łatwością ustawić pożądaną wysokość blatu, ale na rynku jest też inne ciekawe rozwiązanie. Chodzi o serie produktowe, które obejmują kilka różnych typów stołów i stolików. Cała seria ma te same główne cechy estetyczne, natomiast to klient wybiera między innymi wysokość, a czasem dodatkowo również wykończenie.

To może być korzystne rozwiązanie, ponieważ stoły biurowe pozbawione regulacji będą zawsze maksymalnie stabilne i prawdopodobnie także wyraźnie tańsze od regulowanych, ale jeśli dostępnych jest kilka wariantów, to nadal ma się swobodę i można wybrać taki, który jest najbardziej odpowiedni w danym miejscu.

Półki i szuflady

Półki i szuflady w oczywisty sposób mogą zwiększyć funkcjonalność stołów. To znakomite miejsce do przechowywania różnych drobiazgów, ułatwiają one również uczestnikom spotkania schować to, co w danej chwili nie jest potrzebne. To, że niektórzy producenci rezygnują z szuflad i półek, podyktowane jest w głównej mierze względami estetycznymi. O ile półki jeszcze można w jakiś sposób zintegrować z minimalistycznymi stołami o bardzo cienkich blatach, o tyle szuflady już mocno ograniczają swobodę manewru projektantom.

Nadal jednak każdy dobry producent ma w swojej ofercie kilka modeli, które będą wyglądały klasycznie, ale będą pod względem funkcjonalnym zwykle trochę bardziej rozbudowane. Oczywiście, że nie w każdym pokoju konferencyjnym czy biurze będzie to potrzebne, ale warto wiedzieć, że te opcje też na rynku pozostały.

Przeczytaj także:  Dlaczego sprawdzona odzież robocza ma tak duże znaczenie?

Kółka

Kółka będą potężnym ułatwieniem w przypadku stołów, które mają stanąć w salach o zmiennej aranżacji. Nawet bowiem te stołu biurowe, które cechują się lekkimi liniami stylistycznymi, w rzeczywistości ważą sporo i ich przenoszenie jest co najmniej niewygodne. Kółka w stołach biurowych powinny być blokowane, niekiedy też montuje się je jedynie pod dwiema nogami, dzięki czemu cała konstrukcja stoi stabilnie, ale przesunąć można taki stół po uniesieniu tylko jeden jego strony.

Znów – nie jest to rozwiązanie bardzo rozpowszechnione, ale w niektórych miejscach łatwość przesunięcia stołu będzie na wagę złota. Na szczęście za takie stoły biurowe nie trzeba złotem płacić – nie są one szczególnie droższe od podstawowych modeli na stałych podstawach.

Przewiń na górę