Małe wielkie udogodnienia w domu

W różnego rodzaju poradnikach zajmujących się tym, jak można zwiększyć komfort domu, nacisk kładziony jest na rozwiązania kosztowne, często bardzo głęboko ingerujące w samą konstrukcję budynku. Tymczasem znacznie lepszy efekt można osiągnąć, jeśli skupi się uwagę na elementach często pomijanych.

Więcej technologii Smart w prostych rozwiązaniach

Technologia Smart za sprawa reklam kojarzona jest głównie z dodatkowymi akcesoriami, które w praktyce – może poza oświetleniem – nie mają większego znaczenia. Tymczasem są producenci, którzy postanowili zintegrować inteligentne rozwiązania na przykład z systemami bezpieczeństwa czy wentylacji. W tym pierwszym przypadku mowa na przykład o cyfrowych kluczach, które są wygodniejsze i pozwalają na pełniejsze zabezpieczenie domu. Jeszcze ciekawsze możliwości dają rozwiązania w zakresie inteligentnej wentylacji. Modułowe sterowane nawiewniki są tego najlepszym przykładem. To proste rozwiązanie, które w nowoczesnej odsłonie stanowi naprawdę skokowy postęp.

To nadal wszystko propozycje niszowe, o których słyszy się znacznie mniej niż o Smart sprzęcie RTV. Ich konstrukcja wymaga znacznie większej wiedzy i doświadczenia, dlatego i niewiele marek decyduje się na taki ruch. Jedną z tych, które postanowiły wykorzystać technologię Smart tam, gdzie rzeczywiście ma to znaczenie, jest Siegenia, a produkty z tym logo można znaleźć u autoryzowanych partnerów – sprawdź w wyszukiwarce, gdzie jest najbliższy: https://www.siegenia.com/pl/roomcomfort/localdealer.

Drzwi wymyślone na nowo

Co można zmienić w konstrukcji drzwi, żeby odpowiadały one oczekiwaniom użytkowników? Co jeszcze można w nich poprawić? Okazuje się, że całkiem sporo. Poza zintegrowaniem cyfrowych systemów zabezpieczeń można na przykład zupełnie zmienić to, jak konstruowane są okucia drzwiowe. Tworzy się w ten sposób nie tylko możliwość na przykład jeszcze doskonalszego ryglowania, ale też pozwala się na dopracowanie systemu otwierania ewakuacyjnego i zastosowanie tzw. klamek antypanicznych w ich najnowszej odsłonie. To wszystko są detale, ale detale o niebywałym znaczeniu.

Przeczytaj także:  Jak wybrać letniskowe domki modułowe?

Jeszcze dalej modyfikacje mogą iść w przypadku drzwi przesuwnych, które wyposaża się w systemy napędu i zdalnego sterowania. Nowoczesne technologie pozwalają też na stworzenie konstrukcji bezprogowych, które nie tylko świetnie wyglądają, ale przede wszystkim eliminują istotne bariery komunikacyjne. I znów – są to zmiany na pozór drobne, ale przecież mające olbrzymie znaczenie.

Takich przykładów jest więcej. Nie zawsze, żeby zwiększyć komfort, trzeba zaczynać od tego, co najbardziej rzuca się w oczy. Wręcz przeciwnie – część zmian, które uczynią dom maksymalnie komfortowym, będzie z zewnątrz niemal niewidoczna. 

Przewiń na górę