Sofy i narożniki premium – co naprawdę decyduje o ich przewadze?

Producent może o każdym swoim produkcie powiedzieć, że ten jest „premium”, ale tak naprawdę o takich przyporządkowaniu decydują konkretne funkcje i rozwiązania. O czym może być mowa w przypadku sof i narożników premium? Co odróżnia je od tych ze środkowej półki?

Jakość materiałów i precyzja wykonania

Tym, co w dużej mierze wpływa na komfort użytkownika sof i narożników, jest jakość materiałów i poziom wykonania. Na przykładzie serii https://www.polipol-international.pl/inscene.html można wskazać, jakie cechy wyróżniają modele premium. To nie tylko konkretny typ materiału (skóra), ale i ściśle określony gatunek (doskonała skóra licowa). Poza tym precyzja łączenia materiałów czy linia szwów i sposób wykończenia same w sobie już mogą stanowić o zaklasyfikowaniu danego modelu jako klasa premium.

Rozwiązania techniczne

Gdyby spojrzeć na listę funkcji w dobrych meblach ze środkowej półki i z klasy premium, to w sporym zakresie się one pokrywają. Prawdopodobnie tylko w sofach premium będzie można na przykład regulować wysokość siedziska albo korzystać z funkcji stałej odległości od ściany, ale pozostałe rozwiązania w ogólnym zarysie będą podobne. No właśnie – w ogólnym zarysie. A w tym przypadku znaczenie mają detale. Nie wystarczy, żeby można było na przykład rozsunąć sofę. W segmencie premium będzie to realizowane za pośrednictwem silnika, często z zabezpieczającym jego działanie akumulatorem. W ten sam sposób mogą być rozsuwane podnóżki, oparcia, i tak samo może być realizowane kilka innych funkcji wymagających przesunięcia konkretnych elementów.

Czy meble premium muszą być zaprojektowane przez znanych designerów?

To prawda, że często meble premium są projektowane przez znanych designerów, ale na pewno nie jest to wymóg konieczny. Zdecydowanie ważniejsze, żeby projektant był kompetentny. To można poznać po tym, że tworzy estetyczne i ergonomiczne projekty, w których to funkcjonalność jest na pierwszym miejscu, a wygląd jest podporządkowany funkcji, ale bez widocznych kompromisów. Często samo nazwisko projektanta pozwala sprzedawcom sof podnieść cenę, ale jeśli nie przekłada się na nic, poza atrakcyjnym (a często jedynie nietypowym) wyglądem, to taki mebel nie powinien być klasyfikowany jako klasa premium.

Przeczytaj także:  Nowe możliwości przestrzeni: Jak adaptować garaż na komfortowe mieszkanie?

To oczywiście nadal prawda, że decydując się na zakup sof i narożników premium, można liczyć na większą trwałość, ogólnie wyższą jakość czy również lepsze warunki gwarancji, jednak klasa premium to przede wszystkim skupienie się ja jakości wykonania i komforcie. Nie nazwiska i nie sama estetyka przesądzają o tym, czy sofy są premium, czy nie.

Przewiń na górę